معرفی وبلاگ
با سلام خدمت شما خوبان من دانشجویی هستم که میخوام با این وبلاگ یجوری حقی که استفاده علمم جهت ترویج فرهنگ آقا امام زمان و ائمه معصوم و کشورم ایران ادا کنم بخاطر همین اسم وبلاگ گذاشتم دینی و ملی نظر بدهید ممنون
طراح قالب
Tebyan

به گوگل در مورد خليج فارس نامه بزنيد

گوگل در تخلفي آشكار و با نقض قوانين بين الملل اقدام در حذف نام خليج فارس از گوگل مپس كرده است.

( چرا هميشه حق مارو پايمال ميكنن؟ از شما خواهش ميكنم بريد اين كارو بكنيد تا بفهمن اعتراض داريم شايد اصلاح شن )

اگر معادل نام خليج فارس به زبان هاي مختلف را در نقشه گوگل جستجو كنيد ، اين برنامه شما را به محل خليج فارس بر روي نقشه هدايت مي كند بدون آنكه نام آن بر روي صفحه وجود داشته باشد. با وجود اين اگر كاربر اينترنتي، عنوان خليج عربي را هم در نقشه گوگل سرچ كند به محل خليج فارس هدايت مي شود بدون آنكه حتي اين نام نيز بر روي آن درج شده باشد. براي اعتراض به اين اقدام گوگل با ارسال گزارش به اين شركت اعتراض خود را اعلام كنيد.
براي اين كار ابتدا وارد سايت google Maps شده و در سمت راست گزينه Get directions به معني دريافت مسير را كليك كنيد. با كليك روي اين گزينه دو كادر مستطيلي زير آن باز مي شود كه با حروف A و B نشان داده شده است.

 

در كادر A عبارت Persian Gulf را تايپ كنيد و در B  خليج فارس را فارسي تايپ كنيد  اينتر بزنيد. به اين ترتيب گوگل خليج فارس را با حرف A در وسط صفحه شما نمايش مي دهد. سپس روي حرف A وسط نقشه راست كليك كرده و گزينه آخر كه با عبارت Report a problem نشان داده شده است را كليك كنيد.

به اين ترتيب كادري براي گزارش دهي باز مي شود. زبانه زير گزينه Which element is wrong باز كنيد و با انتخاب Other كادري براي ارائه گزارش باز مي شود.
در كادر مربوط مي توانيد بنويسيد : Persian Gulf ‫ ‬ Here is  و ارسال كنيد.

منبع:خبرگزاري20:30

برچسب ها :
معرفي كتاب امام هادي ع
پنج شنبه 4 3 1391 17:56

 

فرهنگ جامع سخنان امام هادي (ع)

امام هادي (ع) دهمين امام معصوم است و نام مبارك او علي ،فرزند محمد جواد (ع) و لقب او هادي است . وي كسي است كه خدا او را براي رهبري اين امت و هدايت بندگان و اصلاح امور آدميان برگزيد.

زندگي امام هادي (ع) سرشار از پايداري در راه حق و عدم تزلزل در حوادث پر تلاطم روزگارش بوده است . او در خط مستقيم سيره و هدايت پيامبر اكرم (ص) حركت كرد و با عشق به راه او كه راه خداست زيست و در اين راه سختيها و رنج هاي بسياري از طاغوت هاي عصر خود ديد و تحمل كرد.متوكل عباسي بر آزار و شكستن حرمتش اصرار فراوان داشت ،ظلم و بي احترامي به امامي كه به اعتراف همه راويان ،از دانش بي نظير الهي برخوردار و داناترين مردم به معارف بلند الهي و قرآني و نيز در زمينه اخلاق و سلوك الهي ،در عصر خود بوده است.

چنان نيست كه شيعه ،اماماني از خاندان پيامبر را كوركورانه تقديس كند ،بلكه با مستندات  و ادله محكمي كه در اختيار دارد ،پيروي از ايشان را برگزيده است.ايمان شيعه ،بلكه ايمان همه مسلمانان به وجوب مودت اهل بيت (ع) ،از عمق معارف اسلام و ژرفاي رسالت او گرفته شده است . اين فرموده ي خداي سبحان درباره ي اهل بيت (ع) كه « قل لا أسئلكم عليه اجراً الا المودة في القربي » ، هر مسلماني را ملزم مي كند به ريسمان مودت و محبت ايشان چنگ زند تا از هر گونه انحراف و گمراهي در امان بماند. شگفت اينكه هيچ امامي از خاندان پيامبر را نمي بينيم كه زندگي اش در امن و آسودگي سپري شده باشد. بلكه برعكس ،به جرم پايداري در راه خدا سخت ترين و گاهي وحشتناك ترين ستمهاي طواغيت عصر خود را به جان خريده و سرانجام يا به قتل رسيده و يا مسموم شده اند.

زندگي امام هادي (ع) سرشار از پايداري در راه حق و عدم تزلزل در حوادث پر تلاطم روزگارش بوده است . او در خط مستقيم سيره و هدايت پيامبر اكرم (ص) حركت كرد و با عشق به راه او كه راه خداست زيست و در اين راه سختيها و رنج هاي بسياري از طاغوت هاي عصر خود ديد و تحمل كرد.

 

كتاب حاضر بخشي از مستندات و ادله محكمي است كه با مطالعه آن، انسان به گوشه اي از عظمت امام هادي (ع) پي خواهد برد.اين اثر، ترجمه كتاب «موسوعة كلمات الامام الهادي(ع)» است كه به دو زبان فارسي و عربي منتشر شده و متن عربي احاديث در سمت راست و ترجمه فارسي آن در صفحه مقابل قرار گرفته است.

در مقدمه كتاب به موضوعاتي چون موضع امام هادي (ع) در برابر غارات و منحرفان، امام هادي (ع) و فتنه خلق قرآن، سخنان دانشمندان اهل سنّت درباره امام هادي (ع) و همچنين به روش كار كتاب اشاره شده است.

فصل اوّل كتاب در 8 بخش به مسائل اعتقادي پرداخته و به رواياتي از آن حضرت در باب توحيد و معرفت خدا، نبوّت، معجزات پيامبر اكرم (ص)، قرآن و تفسير و اهل بيت پيامبر (ص) پرداخته است. همچنين در اين فصل به شخصيت امام هادي (ع)، كرامات و معجزات حضرت و نيز سخنان حضرت درباره افراد اشاره شده است.

فصل دوّم كتاب در باب احكام است و به پانزده باب از ابواب فقهي اشاره نموده است.اين فصل به احكام طهارت، نماز، روزه، زكات، خمس، حجّ، تقيّه، نكاح و طلاق، وقف، شفعه و ضمان اچاره، وصيّت، حدود و خوردني ها و آشاميدني ها و صلب از كلمات امام اشاره دارد.

فرمايشات حضرت در باب مسائل اخلاقي زينت بخش فصل سوّم كتاب است. اندرزهاي امام، توبه نصوح، بدگماني، نماز شب، مال حرام و مركّب رئوس مطالب اين فصل مي باشند.

فصل چهارم كتاب نيز در دو بخش جداگانه به دعاها و زيارات منقول از حضرت اشاره دارد. دعاهاي امام (ع) در اوقات شبانه روز، قنوت نماز، طلب فرزند، شفاي بيماران و علاج دردها و بالاخره فضيلت دعا در حرم سيد الشهداء (ع) مطالب بخش اوّل اين فصل است و در بخش دوّم به چگونگي زيارات ائمّه معصومين (عليهم السلام) و پاداش زيارت امامان و نيز زيارت جامعه كبيره اشاره شده است.

مشخصات كتاب

نويسنده :محمود شريفي ،سيدحسين سجادي‌تبار ، علي غلامي

مترجم:علي مويدي

ناشر:شركت چاپ و نشر بين‌الملل

تنظيم :مركز مشاوره

برچسب ها :
امام هادي ع
پنج شنبه 4 3 1391 17:53

ديروز حرمش و امروز حريمش ...

چند روزي است كه براي بار ديگر شاهد هتك حريم مقدس امام هادي عليه السلام هسيتم. نمي دانم غربت آن امام بزرگوار و مهربان را چگونه بايد بيان كرد.

ديروز حرم مطهرش را ويران كردند و امروز به حريم مقدسش تعرض نمودند.

آنها كه نمي خواهم نام ناپاكشان را بر قلم بياورم، با اين اقدام خود قلب امام عصر(عج) را جريحه دار نمودند.

هر چند مثل روز روشن است كه اين اقدامات اولاً از نفس سركش و پليد افرادي بيگانه‌ي با پاكي و معنويت سرچشمه مي‌گيرد كه تنها و تنها مي توان آنها را سپاهيان ابليس ناميد، اما نبايد از اين نكته غافل بود كه دشمنان قسم خورده تشيع به عنوان مهمترين حاميان اين اعمال سياه و شيطاني هدايت و رهبري آن را بر عهده دارند. استعمار و استكبار و به تبع آنها فرقه ساختگي وهابيت نقش تعيين كننده‌اي در اجرايي شدن اين نقشه‌ها دارند.

امسال در آستانه شهادت امام دهم حضرت علي النقي عليه السلام، وظائف جدي‌تري بر عهده داريم.

اولاً بايد آگاهانه با اين اقدامات پليد برخورد كنيم. و به بهانه خشم مقدسمان از اين بي حرمتي، به نشر و انتشار محتواي شيطاني و حتي ذكر نام كثيف عوامل آن نپردازيم.

هرچند مثل روز روشن است كه اين اقدامات اولاً از نفس سركش و پليد افرادي بيگانه‌ي با پاكي و معنويت سرچشمه مي گيرد كه تنها و تنها مي توان آنها را سپاهيان ابليس ناميد، اما نبايد از اين نكته غافل بود كه دشمنان قسم خورده تشيع به عنوان مهمترين حاميان اين اعمال سياه و شيطاني هدايت و رهبري آن را بر عهده دارند. استعمار و استكبار و به تبع آنها فرقه ساختگي وهابيت نقش تعيين كنند ه اي در اجرايي شدن اين نقشه ها دارند

 

ثانياًبا اقامه ي با شكوه‌تر عزاي آن امام همام به غربت زدايي از آستان مقدس حضرت هادي عليه السلام بپردازيم.

موسسه تبيان فعاليتهاي گسترده اي را تدارك ديده كه به مرور بر روي سايت قرار خواهد گرفت.

از كاربران متعهد و غيور سايت هم درخواست مي شود تا با حضور پررنگ خود در فضاي مجازي و همچنين در فضاي جامعه و محيط خانواده، در دفع توطئه شوم دشمنان، اقدامات سازنده خود را به اجرا در بياورند.

كاربران تبيان مي توانند اقداماتي كه در نظر دارند انجام دهند، در ذيل همين مطلب و در قسمت درج نظرات ثبت نمايند.

 

 

 

امسال براي بزرگداشت امام مظلوممان حضرت هادي(عليه‌السلام)، شما جه برنامه‌اي خواهيد داشت؟

منبع تبيان

 

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 51090
تعداد نوشته ها : 39
تعداد نظرات : 28
Rss